0

Wzmacniacze / Comba Gitarowe

SUPRO SUPER 1x 8 TUBE AMPLIFIER COMBO wzmacniacz

SUPRO SUPER 1x 8 TUBE AMPLIFIER COMBO wzmacniacz
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 3 883,00 PLN
Producent: SUPRO
Model: SUP 1606S
Status: DOSTEPNY w magazynie wysylkowym (wysylka 72h)
Opis produktu
 
Supro 1606 Super to reedycja kultowego wzmacniacza combo 1 x 8 wyprodukowanego przez Supro na początku lat 60. Z jednym pokrętłem głośności - i niczym więcej - Supro Super pozwala usłyszeć pełny zakres tonalny przedwzmacniacza lampowego, jaki można znaleźć w starych wzmacniaczach Supro. Celowy brak elementów sterujących korektora w oryginalnej konstrukcji tego wzmacniacza eliminuje elementy pasywne, które nieuchronnie obniżają surową moc pochodzącą z przedwzmacniacza, gdy w obwodzie znajduje się pokrętło tonalne. Bezproblemowy, wysokowydajny przedwzmacniacz znajdujący się w Supro Super zasila bezpośrednio wzmacniacz mocy klasy A, 6V6, single-ended, 5 W, który datuje się na przedwojenne początki firmy jako jedna z pierwszych amerykańskich lamp producenci wzmacniaczy.
 
 
Dzięki nieskazitelnej ścieżce dźwiękowej Supro Super, która zyskała wysokie zyski, stała się ulubioną nagrywarką i miłośniczką gitary na całym świecie, a także jednym z najpopularniejszych elementów vintage Supro na rynku używanym. Obraz supermodalnego wzmacniacza Supro 1606 Super jest wyraźnie widoczny w liniowej notatce albumu Rolling Stones 2016, Blue and Lonesome, ujawnionej podczas wyjmowania płyty CD z pudełka z biżuterią. Udźwiękowienie wznowionej w USA reedycji wzmacniacza Supro Super zostało skrupulatnie wyprowadzone ze starego przykładu wypożyczonego Supro USA przez gitarzystę Aerosmith Joe Perry'ego.
 
Aby uchwycić dźwięk klasycznego głośnika Jensen znalezionego w oryginalnych wzmacniaczach Supro na początku lat 60., 1606 Super posiada specjalnie wykonany 8-calowy głośnik zaprojektowany przez Eminence i Supro USA z pomocą Iowa State University, gdzie mogliśmy do skanowania laserowego i odtworzenia stożka głośnika ze „złotej próbki” naszego ulubionego rocznika głośnika Jensen.
 
Funkcje:
• 5 watów, klasa A.
• 8-calowy głośnik niestandardowy
• 1x lampa przedwzmacniacza JJ 12AX7
• 1x lampa mocy JJ 6V6
• Szafki w stylu vintage
• Blue Rhino Hide tolex
• Zmontowano w USA
 
Wymiary i waga:
Wymiary szafki (cm.) 40 x 19 x 30 cm
Waga (kg) 10,5 kg
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy