0

Mikrofony Pojemnościowe

MXL Genesis II

MXL Genesis II
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 3 429,00 PLN
Producent: MXL
Model: MXL GENESIS II
Status: Chwilowo brak - Zapytaj o dostepność tel: 535-999-089
Opis produktu
Genesis II to wielko-membranowy, lampowy mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej. Dzięki unikalnej, opatentowanej konstrukcji można wybrać jedną z dwóch dostępnych membran. W środku pracuje, manualnie dobierana ze starych zapasów, podwójna trioda Mullard 12AT7. Po mikrofonie V67i Genesis II odziedziczył nietypowy układ dwustronnej kapsuły. Za pomocą przełącznika z pozycjami "warm" lub "bright" użytkownik może aktywować każdą ze stron. Nowy mikrofon zachował korpus, lampę oraz bez transformatorowy układ wzmocnienia z modelu Genesis I.
Za jedną z nowatorskich cech dwustronnego układu kapsuły należy uznać podświetlenie widoczne za siatką grilla, które informuje o tym, czy mikrofon działa w ustawieniu „ciepłego” lub „jasnego” brzmienia. W mikrofonie znajdziemy też przełączniki dla tłumika -10 dB i filtra dolno-zaporowego [nachylenie -6 dB/oktawę przy 150Hz].
 
Akcesoria
Kompletny zestaw akcesoriów znacznie zwiększa atrakcyjność opisywanego mikrofonu. Po za dopasowanym kolorystycznie zasilaczem [115- i 230 V] w zestawie znajdują się 4 metrowe [15 cali] przewody Mogami ze złączami 7-pinowym [mikrofon do zasilacza] oraz XLR. Użytkownik otrzyma także wysokiej jakości czarny, anty-wstrząsowy kosz mocujący i uchwyty, szmatkę do czyszczenia, a nawet parę białych, bawełnianych rękawiczek MXL świetne wówczas, kiedy twój służący ustawia mikrofony lub, gdy chcesz ochronić obudowę i kratkę przed tłuszczem i wilgocią.
 
Mikrofon dostarczany jest w drewnianym pudełku zamykanym na zatrzask. [Pozostałe akcesoria znajdują się w tekturowych pudełkach]. Wisienką na torcie akcesoriów jest złocona osłona przeciw-podmuchowa montowana do karmazynowego korpusu, której siatka po zamocowaniu zgrabnie otacza łukiem górną część mikrofonu w odległości 10 cm od grilla. Co ciekawe, białe rękawiczki idealnie sprawdzą się podczas montażu tego, efektownie wyglądającego pop-filtra.
 
W miksie
Mikrofony lampowe słyną z tego, że pozwalają uzyskać pełne i ciepłe brzmienie wokali, a popularne modele [najczęściej niemieckiej konstrukcji i takiej jakości] kosztują po kilka tysięcy $$$. Firma MXL słynie zaś z tego, że właścicielom studiów dostarcza porządne mikrofony w atrakcyjnych cenach. Podczas testów opisywanego mikrofonu można się przekonać, że pod względem wszechstronności i całościowej jakości brzmienia może rywalizować z mikrofonami używanymi podczas profesjonalnych sesji. Bez wątpienia, w MXL właściwie wykonali swoją pracę nad projektem kapsuły i układu Genesis II.
 
Po podłączeniu mikrofonu do zasilacza i nagrzaniu lamp okazuje się, że sprzęt sprawdza się w każdej sytuacji, w tym przy nagrywaniu łagodnych i hard-rockowych wokali, a także jako mikrofon do gitar akustycznych - to typowe, studyjne przykłady zastosowania wielko-membranowych pojemników. Możliwości brzmieniowe Genesis II, zmiana barwy przełącznikiem Bright/Warm, pozwalają z powodzeniem wykorzystać go w wielu sytuacjach. Klasę brzmienia i sposób przenoszenia częstotliwości usłyszycie zaraz po podniesieniu w górę tłumika miksera. Genesis II zapewnia ciepło, którego spodziewasz się po mikrofonie lampowym, ale brzmi przyjemnie rześko i wyraźnie w zakresie powyżej 1000 Hz, dzięki czemu mikrofon ma bardziej nowoczesny charakter, i stanowi to równowagę do ciepła w dole pasma, bez uszczerbku na lampowej naturze brzmienia. Brak transformatora na stopniu wyjściowym wpływa na to, że mikrofon brzmi w pewnym stopniu jaśniej niż tradycyjne mikrofony lampowe, lecz oznacza to też lepszą reakcję na transjenty przy rejestracji instrumentów o wyraźnym ataku, takich jak instrumenty perkusyjne czy gitara akustyczna. Oba te rodzaje instrumentów zabrzmiały doskonale podczas kilku przeprowadzonych testów.
 
Genesis II to świetny mikrofon wokalowy, na starcie użytkownicy są zdziwieni jak brzmi bas-baryton czy głos żeński zarejestrowany przez flagowy produkt Marshall Electronics. Nie ma mikrofonu idealnego do każdej sytuacji. Jednak Genesis II jest najlepszym mikrofonem w tej kategorii cenowej i sprawdza się w wielu zastosowaniach, pozwalając na uzyskanie najwyższej klasy, profesjonalnego brzmienia.
 
Dane techniczne:
 • Rodzaj lampy: Mullard 12AT7,
 • Membrana: kapsuła o grubości 6 mikronów, pokryta złotem,
 • Charakterystyka kierunkowości: kardioidalna,
 • Wybór kapsuły: dwustronna, możliwość ustawienia 'ciepłego' bądź 'jasnego' brzmienia,
 • Impedancja wyjściowa: 200 Ohm,
 • Przełącznik dla tłumika: - 10 dB,
 • Dioda Led wskazuje aktywną kapsułę,
 • Przełącznik filtra dolno-zaporowego: [nachylenie -6 dB/oktawę przy 150Hz],
 • Stosunek sygnał/ szum: 78 dB [Ref. 1Pa A-ważone],
 • Poziom szumów: 18 dB [A-weighted IEC 268-4],
 • Max SPL dla 0.5% THD: 130 dB / 140 dB [0dB, -10 dB tłumik],
 • Dedykowany zasilacz w zestawie,
 • Wymiary: 59mm x 240mm,
 • Waga: 703 g,
 • Wykończenie: szkarłatny korpus, kratka osłonna pokryta 24 karatowym złotem.
 
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy