0

Interfejsy Audio / Karty Dźwiękowe

PreSonus Quantum HD 8 - Interfejs Audio USB-C

PreSonus Quantum HD 8 - Interfejs Audio USB-C
ocenaocenaocenaocenaocena
Cena: 4 619,00 PLN
Producent: Presonus
Model: PRE QUANTUM HD8
Status: DOSTEPNY w magazynie wysylkowym (wysylka 72h)
Opis produktu
Quantum HD 8 - Interfejs audio z portem USB-C, 32 bity / 192 kHz, 26 x 30
 
Wzbij się na dźwiękowe wyżyny z Quantum HD 8. Interfejs audio Quantum HD 8 to efekt prawie trzydziestoletniego doświadczenia w projektowaniu sprzętu nagraniowego, poszerzający gamę hi-endowych urządzeń studyjnych firmy PreSonus, umożliwiających tworzenie najwyższej jakości nagrań.
 
Najważniejsze punkty:
    • Świetne parametry przepływu sygnału - Specjalnie opracowane niskolatencyjne sterowniki oraz konwertery o niskim poziomie szumów.
    • Całkowicie nowe preampy mikrofonowe MAX-HD™ Mic Preamps – Nasze drobiazgowo przeprojektowane sterowane cyfrowo analogowe przedwzmacniacze z +75 dB gainu to efekt 30 lat innowacji.
    • Projekt rozwijany we współpracy z firmą Fender® - znajdujące się na przednim panelu wejścia instrumentalne zostały zaprojektowane z myślą o gitarzystach przez najlepszych w branży ekspertów.
    • W zestawie profesjonalne oprogramowanie do nagrywania – 12 miesięcy oprogramowania Studio One z dodatkami, ekskluzywne treści i narzędzia oraz dożywotnia licencja Studio One Professional Edition.
    • Auto Gain – prosty sposób na ustawienie poziomu wzmocnienia.
    • Wyjścia Re-Amp - Korzystaj z re-ampingu wysyłając sygnał bezpośrednio z programu DAW i eksperymentuj ze wzmacniaczami i efektami, aby modelować swoje brzmienie.
    • Aplikacja Universal Control - Pełna kontrola i monitorowanie wskaźników z poziomu urządzeń mobilnych, komputera stacjonarnego lub tabletu.
 
 
    • EFEKT 30 LAT INNOWACJI
Urządzenie HD 8 posiada osiem przeprojektowanych najnowszych preampów mikrofonowych o wysokiej rozdzielczości MAX-HD™ z +75 dB gainu, sprawiając, że jest ono idealnie dopasowane do najpopularniejszych używanych dziś modeli mikrofonów. Gitarzyści i basiści pokochają wejścia instrumentalne zaprojektowane we współpracy z inżynierami z firmy Fender. Korzystając z przycisku Auto Gain, ustawisz poziom wzmocnienia perfekcyjnie dopasowany do twoich mikrofonów i instrumentów. Dzięki dwóm wyjściom re-amp wyślesz sygnał z programu DAW do wzmacniacza gitarowego lub basowego i nagrasz go ponownie, eksperymentując z różnymi wzmacniaczami, pedałami i ustawieniami mikrofonu. Podświetlany wciskany enkoder umożliwi płynną regulację poziomu wzmocnienia oraz poziomu głośności sygnału wyjściowego, zaś jasno świecące i czułe wskaźniki LED ułatwią kontrolę sygnału wyjściowego, ułatwiając samodzielną produkcję nagrań.
 
    • ŚWIETNE PARAMETRY PRZEPŁYWU SYGNAŁU
Opracowany przez nas niskolatencyjny sterownik zapewnia wyjątkowo niskie opóźnienie podczas nagrywania, a wydajne konwertery o zakresie dynamiki na poziomie 124 dB pozwalają na słuchanie i rejestrowanie klarownego i realistycznego dźwięku.
 
    • NAJNOWSZE PREAMPY MIKROFONOWE MAX-HD™ MIC PREAMPS
Quantum HD 8 posiada osiem najnowszych preampów mikrofonowych z +75 dB gainu. Analogowe, kontrolowane cyfrowo preampy MAX-HD™ gwarantują klarowny dźwięki oraz niski poziom szumów, co sprawia, że są idealnie dopasowane do najpopularniejszych współczesnych modeli mikrofonów.
 
    • OPRACOWANE WE WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ FENDER ®
Gitarzyści i basiści pokochają wejścia instrumentalne zaprojektowane we współpracy z najbardziej osłuchanymi specjalistami w branży – inżynierami z firmy Fender, którzy zaprojektowali je specjalnie z myślą o gitarze i basie.
 
    • W ZESTAWIE PORFESJONALNE OPROGRAMOWANIE DO NAGRYWANIA
W pakiecie 12 miesięcy oprogramowania Studio One z dodatkami, ekskluzywne treści, narzędzia oraz dożywotnia licencja Studio One Professional Edition.
 
    • AUTO GAIN
Korzystając z przycisku Auto Gain, ustawisz poziom wzmocnienia idealnie dopasowany do twoich mikrofonów i instrumentów, dzięki czemu zawsze uzyskasz doskonałej jakości ścieżki.
 
    • WYJŚCIA RE-AMP
Korzystaj z re-ampingu bezpośrednio z poziomu programu DAW i używaj do modelowania brzmienia ulubionych wzmacniaczy i efektów. Wysyłaj sygnał z programu DAW do wzmacniacza gitarowego lub basowego i nagrywaj go ponownie, eksperymentując z różnymi wzmacniaczami, pedałami i ustawieniami mikrofonu.
 
    • APLIKACJA UNIVERSAL CONTROL
Quantum działa na każdym mobilnym lub stacjonarnym urządzeniu, możesz więc nagrywać zawsze wtedy, gdy poczujesz wenę – wykorzystując smartfona, tablet lub pracując w domowym studiu. Najistotniejsze funkcje preampu, takie jak gain, zasilanie fantomowe i inne mogą być regulowane na przednim panelu urządzenia Quantum HD 8 lub z poziomu oprogramowania Studio One lub aplikacji Universal Control, możesz więc ustawić idealny poziom gainu w każdym punkcie łańcucha nagraniowego, bez potrzeby odrywania wzroku od sesji.
 
Najważniejsze punkty:
    • Interfejs audio z portem USB-C, 32 bity / 192 kHz, 26 x 30
    • Wydajne konwertery o zakresie dynamiki na poziomie 124 dB pozwolą na słuchanie i rejestrowanie niebywale klarownego i realistycznego dźwięku.
    • Opracowany przez nas niskolatencyjny sterownik zapewnia wyjątkowo niskie opóźnienie podczas nagrywania.
    • Osiem najnowszych preampów kolejnej generacji PreSonus MAX-HD™ oferuje klarowny i realistyczny dźwięk w całym zakresie częstotliwości, a +75 dB gainu zapewnia maksymalne wykorzystanie potencjału szerokiej palety najpopularniejszych mikrofonów stosowanych współcześnie do rejestracji oraz transmisji.
    • Zasilanie fantomowe zapewnia stałe, pełne zasilanie mikrofonów studyjnych, które tego wymagają, dzięki czemu wykorzystasz ich cały potencjał.
    • Dzięki dwóm wyjściom re-amp wyślesz sygnał z programu DAW do swojego ulubionego sprzętu i nagrasz go ponownie, eksperymentując z różnymi wzmacniaczami, pedałami i ustawieniami mikrofonu, aby uzyskać taki dźwięk, jakiego oczekujesz, bez potrzeby nagrywania kolejnych ścieżek.
    • Możesz regulować ustawienia Quantum HD 8 nie tylko na panelu urządzenia, ale także bezpośrednio z poziomu programu Studio One lub aplikacji Universal Control, ustawisz więc odpowiedni poziom gainu, włączysz zasilanie fantomowe i dostosujesz ustawienia poszczególnych kanałów bez potrzeby odrywania wzroku od sesji. Proste ustawianie odpowiedniego poziomu gainu w każdym punkcie łańcucha nagraniowego.
    • Czułe i jasno świecące wskaźniki LED umożliwiają kontrolowanie poziomu sygnału wejściowego i wyjściowego, a podświetlany i wciskany enkoder zapewnia szybką i intuicyjną regulację ustawień kanałów i sygnału wyjściowego.
    • Dzięki szesnastu wejściom cyfrowym w formacie ADAT (do 48 kHz) oraz wejściom/wyjściom stereo S/PDIF podłączysz swój cyfrowy sprzęt szybko i w łatwy sposób.
    • Dzięki trybowi ADAT standalone dodasz do swojego interfejsu 8 preampów i 10 wyjść, możesz więc podłączyć nawet dwa dodatkowe urządzenia Quantum HD 8 przez wejścia cyfrowe ADAT, aby korzystać z 24 mikrofonowych preampów z częstotliwością próbkowania do 48 kHz.
    • 2 zbalansowane główne wyjścia TRS 1/4”, 8 zbalansowanych wyjść liniowych TRS 1/4” oraz 2 wyjścia słuchawkowe o wysokiej mocy, pozwalają na elastyczność w zakresie monitorowania, a wbudowany przełącznik odsłuchów umożliwia sprawdzanie miksu na kilku zestawach monitorów studyjnych.
    • Mikser DSP oraz funkcja Loopback pozawalają na łatwe i szybkie tworzenie miksów na potrzeby monitoringu i streamingSpecyfikacja techniczna
 
Quantum HD 8
■ Wejścia i Wyjścia
Wejścia mikrofonowe: 8
Wejścia Gitarowe: 2
Wejścia Liniowe: 8
Wejście S/PDIF: 1
Wejście optyczne: 2
Wejście MIDI: 1
Wyjścia monitorów (sprzężenie galwaniczne): 2
Wyjścia liniowe (sprzężenie galwaniczne): 8
Wyjścia re-amp: 2
Wyjście S/PDIF: 1
Wyjście optyczne: 2
Wyjście MIDI: 1
Wyjścia Słuchawkowe: 2
Porty USB-C: 1
Konwersja AD / DA
Częstotliwość próbkowania: 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192
Rozdzielczość bitowa: 32
 
■ Analogowe I/O
Wejścia
Mikrofon (Kanały 1 - 8)
Rodzaj gniazda: 8 x gniazdo typu Combo, XLR / TRS
Maksymalny sygnał wejściowy: +18 dBu (zbalansowane, minimalne wzmocnienie)
Zakres wzmocnienia: od 0 dB do +75 dB
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,1 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 116 dB (A-ważone, minimalne wzmocnienie)
THD + N: 0.002% (1 kHz, minimalne wzmocnienie)
EIN: -130 dBu (maksymalne wzmocnienie, 150 Ω,
BW 20 kHz, A-ważone)
Impedancja wejściowa: 1600 Ω
Wejście liniowe (Kanały 1 - 8)
Rodzaj gniazda: 8 x gniazdo typu Combo, XLR / TRS
Maksymalny sygnał wejściowy: +18 dBu (zbalansowane, minimalne wzmocnienie)
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,1 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 118 dB (A-ważone, minimalne wzmocnienie)
THD + N: 0.001% (1 kHz, minimalne wzmocnienie)
Impedancja wejściowa: 10 kΩ
Digital Trim: Od -10 do +10 dB
Wejścia instrumentalne (Kanał 1 - 2)
Rodzaj gniazda: 2 x żeńskie 1/4”
Zakres wzmocnienia: od -7 dB do +68 dB
Maksymalny sygnał wejściowy: +21 dBu (niezbalansowane, minimalne wzmocnienie)
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,1 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 111 dB (A-ważone, minimalne wzmocnienie)
THD + N: 0,003% (1 kHz, minimalne wzmocnienie)
Impedancja wejściowa: 1 MΩ
Wyjścia
Wyjścia główne (Kanały 1 - 2)
Rodzaj gniazda: 2 x 1/4” TRS żeńskie
Maksymalny sygnał wyjściowy: +18 dBu (zbalansowane)
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,2 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 123 dB (A-ważone)
THD + N: 0,001% (1 kHz, +4 dBu)
Impedancja wyjściowa: 51 Ω
Trim Range: -Inf dB do 0 dB
Wyjścia liniowe (Kanały 3 - 10)
Rodzaj gniazda: 8 x 1/4” TRS żeńskie
Maksymalny sygnał wyjściowy: +18 dBu (zbalansowane)
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,2 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 123 dB (A-ważone)
THD + N: 0,001% (1 kHz, +4 dBu)
Impedancja wyjściowa: 51 Ω
Trim Range: -Inf dB do 0 dB
Wyjścia re-amp (Kanały 11 - 12)
Rodzaj gniazda: 2 x 1/4” TRS żeńskie
Maksymalny sygnał wyjściowy: +4 dBu (zbalansowane)
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,3 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 117 dB (A-ważone)
THD + N: 0,001% (1 kHz, +4 dBu)
Impedancja wyjściowa: 100 Ω
Trim Range: -Inf dB do 0 dB
Wyjście słuchawkowe (1 - 2)
Rodzaj gniazda: 2 x 1/4” stereo TRS żeńskie
Maksymalny sygnał wyjściowy: 11 dBu (50 Ω)
Charakterystyka częstotliwościowa: Od 20 Hz do 20 kHz, +/- 0,3 dB
(unity gain, poziom referencyjny 1 kHz)
Zakres dynamiki: 118 dB (A-ważone)
THD + N: 0,001% (1 kHz)
Impedancja wyjściowa: 33 Ω
Trim Range: -Inf dB do 0 dB
 
■ Cyfrowe I/O
WEJŚCE/WYJŚCIE  S/PDIF
Rodzaj gniazda: 2 x Phono RCA (1 in, 1 out)
Częstotliwość próbkowania (kHz): 44,1, 48, 88,2, 96
WEJŚCE/WYJŚCIE ADAT
Rodzaj gniazda: optyczne TOSLINK (2 in, 2 out)
Format: ADAT Digital Lightpipe z S/MUX II
• 16 kanałów przy 44.1/48 kHz
• 8 kanałów przy 88.2/96 kHz
Word Clock I/O
Specyfikacja: AES-11 2009 Annex B
Rodzaj gniazda: BNC
Rozrzut czasowy impulsów: Zgodny ze standardem AES 3-4- 2009 (<0.025 UI)
WEJŚCE/WYJŚCIE MIDI
Rodzaj gniazda: 2 x 5-pin DIN
Źródła zegara
Źródła: Wewnętrzne, Word Clock, ADAT, S/PDIF
 
■ Zasilanie
Rodzaj gniazda: IEC 3
Konfiguracja: Wewnętrzna, Uniwersalna
Zasilanie: od 100 do 240 V, 50 lub 60 Hz
 
■ Wymiary i waga urządzenia
Długość: 19’’ (483 mm)
Szerokość: 8,6’’ (219 mm)
Wysokość: 1,7’’ (44 mm)
Waga: 6,3 lb (2,86 kg)
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy